Yeni Kia Ceed 2015

Tasarım açısından estetikliği ele alan ve mükemmel bir dizayna sahip olan Yeni Kia Ceed 2015, performansıyla da epey dikkat çeken bir otomobildir. Kia’nın geliştirmiş ve piyasaya sunmuş olduğu otomobiller içerisinde fazlasıyla özel bir tasarımı hissettirmektedir.

Kia 1944’den beri otomotiv piyasasında Kore’de öncü bir marka olması ve son modellerinden biri olan Kia Ceed 2015 modeli ile tarzı yakalayan ve ilhamı hissettiren bir içeriğe sahiptir. Ayrıca bu modelin kısa zamanda kia yedek parçası bulunmuş ve Kia Ceed sahibi olan her bir kullanıcı maliyeti her yönden uygun olan ve performansı yüksek olan bir otomobil kullanma ayrıcalığına sahip olmuştur.

Peki Yeni Kia Ceed 2015 modelinde herkesi etkileyen ne gibi özellikleri bulunmaktadır.

Yeni Kia Ceed Teknik Özellikleri

Hızlanma etkisi Yeni Kia Ceed ile kendini fazlasıyla sergilemektedir. Modelinden modeline farklılık gösterse de 0’dan 100 kilometreye çıkış hızı saniyesi 9.9 saniyedir. Kısacası 10 saniyede Kia Ceed 100 kilometreye çok rahat bir şekilde çıkabilmektedir.

  • Yakıt deposu hacmi 53 litredir ve bunu şehir içi tüketim ve şehir dışı tüketim harcadığı litre hesabına oranladığımızda 6.1 litre yakıt tüketimi bulunmaktadır. Bu oran;
  • Şehir içi yakıt tüketiminde 8.0 litre,
  • Şehir dışı yakıt tüketiminde 4.8lt manuel vites-4.9lt otomatik viteste bir yakıt tüketimi sağlamaktadır.

Epey, iyi bir yakıt tüketimine sahip olan Yeni Kia Ceed, 4Silindir GDI Dual CVVT motor tipine sahiptir. Silindir hacmi ise 1591cc’dir.

  • Torku: 164nm
  • Beygir gücü: 135hp’dir.

Eğer ki Yeni Kia Ceed maksimum hızlanma limitini merak ediyorsanız bu limit 195 kilometre ile sınırlandırılmıştır.

Kısacası Yeni Kia Ceed her açıdan performansı, naif bir o kadarda dinamik bir tasarıma sahip olan ve kia yedek parça sıkıntısı yaşamadan kullanabileceğiniz mükemmel bir modeldir.

PAYLAŞ

Facebook

Twitter

Önceki makaleYedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Sonraki makaleTata İndigo Hakkında Detaylı Bilgi

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir