Nissan İle Drone Yarışından Kim Galip Geldi?

Nissan, insansız hava aracı teknolojileri kapsamında ortaya çıkardığı yeni ürün olan GT-R Drone çözümünü kullanıcılara tanıttı.

“Dünyanın En Çabuk Hızlanan Drone’u” sıfatıyla kullanıcılara tanıtılan insansız hava aracı, Nissan’ın FPV(First Person View) tasarımları bünyesinde yer alacak.

Nissan’ın gt-r drone çözümü

Nissan, son derece çabuk maksimum hızına ulaşan cihazın hız testini, yayınladığı bir video ile kullanıcılara ulaştırdı.

Bir Nissan spor otomobili ile yarış halinde olan GT-R Drone, 0-62 MPH hıza 1.3 saniyede çıkarak bu alanda bir ilkin altına imza attı.

Maksimum hızının 115 MPH olan GT-R Drone’unu, yaklaşık 2 km uzunluğundaki pistte İngiliz Ulusal Uçak Yarışı Şampiyonu James Bowles kontrol etti.

Nissan‘ın henüz test aşamasında olan insansız hava aracının 2017 yılında kullanıcılarla buluşacağı BGR’deki haberde yer aldı.

[embedded content]

GT-R Drone, Dünya Drone Prix Şampiyonu Tornado XBlades tarafından tasarlanırken, 100 km/s hıza 1.3 saniyede ulaşabilmesi için özel bir yarış ayarlı yapılandırmaya sahip durumda.

1400 mAh Lityum Polimer 6s bataryasına sahip GT-R Drone’un karşısında V6 Twin Turbo Motor, 3.8 litre 570PS’lik Nissan spor otomobili yer aldı.

Yarışın kazananı Nissan Nismo sürücüsü Ricardo Sanchez oldu.

:: İnsansız hava araçları hızlarının gelecek süreçte otomobillerle yarışabilecek düzeyde olacağını düşünüyor musunuz?

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir