James Cameron: Avatar 5'in senaryosunu tamamladım

2009 yılında gösterime giren Avatar’ın sinema dünyasında farklı kapıları açtığı bir gerçek. Doğal olarak filmin devamı da büyük bir merakla bekleniyor. James Cameron ise bu beklentileri arttıracak açıklamalarına devam ediyor.

Avatar serisinin bildiğiniz gibi 5 filmlik bir seri olacağı daha önce açıklanmıştı. Ağustos ayında Motion Capture çekimlerine başlanacak olan devam filmi için Daily Beast’e konuşan James Cameron bazı açıklamalarda bulunmuş.

“Şu anda sadece Avatar 2’ye değil 3,4 ve 5’e de odaklanmış durumdayım. Serinin tüm filmleri eşit şekilde  geliştiriliyor. Son olarak Avatar 5’in senaryosunu bitirdim ve aktif hazırlık aşamasına geçiyoruz. Tüm hazırlıklarımız tamam ve Ağustos ayında Motion Capture çalışmalarına başlıyoruz. hapisten çıkmış gibi hissediyorum çünkü son iki yıldır adeta mağarada yazıyordum.” açıklamasında bulunan James Cameron devam filmleri için düğmeye basıldığını sözlerine eklemiş.

Aralık 2018’de gösterime girmesi beklenen Avatar 2’den sonra devam filmleri ise sırasıyla 2020, 2022 ve 2023 yıllarında gösterime girecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir