Meizu, Super mCharge teknolojisini duyurdu!

Çin’in akıllı telefon pazarında önemli bir yere sahip olan üreticilerinden Meizu, Pazartesi günü Barselona’da başlayan Mobil Dünya Kongresi‘nde herhangi yeni bir akıllı telefon modelini sergilemedi.

Etkinlikte Super mCharge Teknolojisi ile kullanıcıların karşısına çıkan Meizu, bu teknolojinin kullanıldığı akıllı telefonların 10 dakika gibi bir sürede 0’dan yüzde 60 şarja ulaşabildiğini belirtiyor.

Meizu Super mCharge teknolojisi neler sunuyor?

Meizu’nun dördüncü nesil şarj teknolojisi olan Super mCharge’ı kullanan ve 55 Watt’a kadar güç aktarabilen şarj cihazları, 11 Volt / 5 Amper çıkış gücüne sahip.

17-02/28/super-m-charge.jpg

Rakipleri ile kıyasladığımızda, bugüne kadar en hızlı şarj imkanı sunması ile ön plana çıkan Motorola’nın Turbo Şarj ve Oppo’nun Vooc teknolojisi maksimum 25 Watt’a kadar güç aktarabiliyor.

Ayrıca, şarj cihazları ile birlikte USB kablolarında iyileştirmeye giden Meizu’nun, bu teknolojiyi kullanan akıllı telefonlar ile birlikte sunacağı yeni USB kabloları 20 Volt / 8 Amper’e kadar dayanıklı yapıda olacak.

Meizu, bu teknolojiyi kullanarak şarj edilen bir pilin, 800 şarj döngüsünden sonra yüzde 80 verimlilik ile çalışmaya devam edebildiğini ve şarj işlemi sırasında pilin maksimum 39 derece sıcaklığa ulaştığını belirtiyor.

:: Meizu’nun dördüncü nesil şarj teknolojisi Super mCharge hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir