Saç Bakımında Mucizevi Formül

Saç bakımına dikkat ediyoruz. Ama saç derisini hiç önemsemiyoruz. Yüzümüz de olduğu gibi saç derimizde de pul pul dökülmeler olabiliyor. Bu nedenle nemlendirmeye ve peelinge ihtiyaç duyuyor.Saç Bakımında Mucizevi Formül.  ModaÇilek ekibi olarak bu konuyla ilgili tavsiyelerimizi sizlerle paylaşacağız.

Wexler Dermatology dermatologu Dr. Francesca Fusco’nun konu hakkında yaptığı bir açıklama:

“Şampuan kutusunun içine koyduğunuz bir çorba kaşığı şeker saç derimiz pul pul dökecektir. Ve saçlarınızda herhangi bir kalıntı bırakmadan kolayca çözünüp, durulanacaktır” dedi.

Üstelik bu yöntem ile sadece saç diplerindeki ölü hücreleri yok etmekle kalmıyorsunuz ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırarak kremlerin daha kolay saçınıza nüfuz etmesini sağlayabiliyorsunuz. Böylece saçınız hem daha temiz hem de daha iyi bir neme sahip oluyor.

Peki, bu işlemi ne sıklıkla yapmalısınız?

Saç diplerinizde oluşan pul pul dökülme hoşunuza gitmeyebilir. Doğal yağlardan da yararlanarak saçlarınızın dengesini maxsimum düzeye getirebilirsiniz. Saçlarınızın sağlığına bağlı olarak haftada 3 ya da 5 kere bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Trend Saç Renkleri başlıklı makalemizde saç, saç rengi ve saç trendi hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Güncelleme Tarihi:11/02/17

Bu yazı 33 kere okundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir